O nás

Připravujeme pro Vás od Vánoc 2021 nově zrekonstruovanou chalupu.

Chalupa Bílá stopa nabízí ideální zázemí především pro milovníky běžek a cykloturistiky. Nachází se v obci Stará Ves u Rýmařova, v CHKO Jeseníky. V těsné blízkosti chalupy jsou upravovány desítky kilometrů lyžařských tras Jesenické magistrály. V létě je vhodná jako výchozí bod pro turistické i cykloturistické výlety do hor. V okolí lze navštívit mnoho zajímavých míst.

V posledních letech je lokalita velmi vyhledávána běžkaři, kvalita a množství místních stop uspokojí jak profesionální běžce, tak i pohodové začátečníky. Sněhová pokrývka pro vyřezání stop bývá při průměrné zimě jistá, při slabších zimách jsou udržovány alespoň vyšší části tratí. Jen 4 km od chalupy se nachází také vyhledávaný osvětlený (! ) běžkařský areál v Rýmařově (propojeno s chalupou oblíbenou udržovanou stopou! ).

Pro sjezdaře je přímo ve Staré Vsi dobře upravovaný skiareál se dvěma vleky a osvětlenými sjezdovkami v délce přes 1000m a lyžařskou školou, případně se můžete za 15 minut jízdy autem dostat do Karlova – jednoho z nejznámějších lyžařských středisek v Jeseníkách. Zde jsou po celou zimní sezónu v provozu lanovky a vleky o celkové délce 12 km, z toho přes 5 km osvětlených.

V Karlově i okolí je také několik bikeparků pro letní dovolenou zkušených i začínajících bikerů.

Vzhledem k poloze chalupy je samozřejmostí hustá síť turistických i cykloturistických tras. Jedna z méně náročných Vás například bezpečně zavede na kole k oblíbené rozhledně na Nové Vsi, kde se nachází i vyhledávané velké hřiště pro děti. Výletů i tréninků různého stupně obtížnosti si zde najde každý dle vlastních zájmů a kondice.

Chalupa leží v okrajové části obce Stará Ves, jen 200 m od autobusové zastávky. Odtud je možné pohodlně se dostat autobusem např. na horské sedlo Skřítek, které je známým výchozím místem pro hřebenové túry. K chalupě patří rozlehlý pozemek a menší částečně oplocená zahrada s bezpečným zázemím pro děti. U domu je také zastřešené venkovní posezení.

Ubytování je vhodné zejména pro skupinovou dovolenou aktivních přátel, rodin či menších sportovních klubů, ale spokojeni zde budou i houbaři, milovníci lesa a borůvek. Okolí kromě přírodních krás nabízí i řadu kulturně historických památek pro cesty za poznáním.

Chalupa Bílá stopa je nově zrekonstruovaná v roce 2021. Zahradu a venkovní vybavení pro Vás budeme postupně vylepšovat a doplňovat novými prvky. V současné době je pro děti venku trampolína, dětské houpačky se skluzavkou a pískoviště – vše umístěno v malé částečně oplocené zahradě přímo pod okny kuchyně a u zastřešeného posezení, aby rodiče měli pohodlný přehled o bezpečném pohybu svých dětí. Venkovní posezení má přímý vchod z kuchyně a nabízí tak příjemné rozšíření jídelny do zahrady. Na terase je k dispozici venkovní krb.

Parkování je možné přímo u objektu s kapacitou až 5 osobních automobilů. Vedle domu je také možné umístit jeden karavan.

Vytvořeno na WordPress, powered by Elementor